Lodówka do 1000 zł

Lodówki w cenie nie przekraczającej 1000 zł należą do najtańszych na rynku i z pewnością nie możemy po nich oczekiwać rozbudowanej funkcjonalności czy imponujących rozmiarów. Jednak nawet dysponując tak niewielką kwotą możemy nabyć praktyczny i stosunkowo ekonomiczny sprzęt, wystarczający dla użytkowników o niewygórowanych potrzebach.

Nowoczesne urządzenia tej klasy to najczęściej standardowe chłodziarko-zamrażarki w klasie energetycznej A lub A+ i poziomie hałasu około 40 dB, co oznacza, że należą do urządzeń dość cichych, choć sama ta wartość widoczna na etykiecie energetycznej nie gwarantuje bezgłośnej pracy – w tanich urządzeniach zaskoczyć nas mogą rozmaite odgłosy pracy podzespołów – piski, trzeszczenie i bulgotanie – choć oczywiście nie jest to regułą.

Przeważają w tej klasie urządzenia o niewielkiej pojemności – do 100 litrów – i wysokości nie przekraczającej 1 metra – to czyni ten sprzęt odpowiednim do bardzo małych kuchni, dla singli i par. Ale nawet większe rodziny oraz osoby o większych wymaganiach znajdą tanią lodówkę dla siebie – w górnej granicy widełek cenowych możemy znaleźć urządzenie o większych gabarytach – nawet do 180 cm wysokości i o pojemności przekraczającej 200 litrów.

Po lodówkach do 1000 zł nie możemy oczywiście spodziewać się nowoczesnych funkcji, takich jak elektroniczne sterowanie, system No Frost czy kostkarka do lodu. Lepsze modele tanich lodówek wyposażone są w system automatycznego odszraniania, a ich wnętrze pokryte jest dobrej jakości powłokami antybakteryjnymi.

Tania lodówka może być całkiem funkcjonalnym i trwałym sprzętem, jednak z pewnością nie zaskoczy nas ciekawym designem. Lodówki do 1000 zł to zwykle standardowe białe urządzenia o klasycznej formie, rzadziej spotykamy sprzęt w kolorze srebrnym czy z powłoką inox. Na tej półce cenowej raczej nie znajdziemy też lodówki pod zabudowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*