Lodówka wolnostojąca

Lodówka wolnostojąca to najczęściej kupowane kuchenne urządzenie AGD i podstawowy element wyposażenia w większości domów, firm i lokali gastronomicznych. Wybieramy ją częściej niż lodówkę do zabudowy ze względu na niższą cenę, uniwersalność i brak problemów z montażem. Czy rzeczywiście jest optymalnym rozwiązaniem?

Wprawdzie sprzęt pod zabudowę prezentuje się bardzo atrakcyjnie, styl, który pozwala wykreować może sprawiać wrażenie dość zachowawczego i nadmiernie „uporządkowanego”. Nie dla każdego to atut. Osoby, które lubią bardziej eklektyczne wnętrza i mocne akcenty w wystroju cenią ofertę lodówek wolnostojących ze względu na ciekawe wzornictwo i różnorodność kolorystyczną urządzeń. Do tego należy dodać szeroki wybór gabarytów i przedziałów cenowych, zdecydowanie mniej zróżnicowanych w przypadku sprzętów przeznaczonych do zabudowy. Większa swoboda wyboru i brak ograniczeń montażowych to niezaprzeczalne zalety lodówek wolnostojących.

W zależności więc od rozmiaru kuchni, ilości użytkowników i trybu życia domowników możemy wybierać spośród bardzo dużych lodówek typu side by side – otwieranych skrzydłowo, mieszczących pokaźne ilości zapasów żywności urządzeń idealnych dla dużych rodzin dysponujących przestronnymi kuchniami. Mniej wymagającym użytkownikom wystarczy standardowa lodówka wolnostojąca z osobnym zamrażalnikiem, łatwa do ustawienia w każdej kuchni i mieszcząca ilość produktów optymalną dla potrzeb przeciętnej 3-osobowej rodziny. Natomiast osoby przechowujące tylko minimalną ilość żywności przeznaczonej do bieżącego spożycia – single, osoby zabiegane, żywiące się często poza domem, a także użytkownicy bardzo małych kuchni i aneksów kuchennych powinny rozważyć kupno lodówki kompaktowej, wyposażonej w wewnętrzny, wąski zamrażalnik. Taka mała lodówka wolnostojąca to także świetne rozwiązanie na działkę, do biura i do akademika.

W kwestii designu w segmencie lodówek wolnostojących panuje obecnie ogromna różnorodność. Od tradycyjnych białych urządzeń (tracących dziś mocno na popularności), przez lodówki czarne i kolorowe, po sprzęty zdobione wzorami i stylizowane na lata 50-te lub 60-te – tylko nasza wyobraźnia ogranicza nas w zakresie aranżacji kuchni i wykreowania dowolnego stylu z lodówką wolnostojącą w roli głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*