Kolor lodówki

Czasy, kiedy biel była jedynym słusznym kolorem dla sprzętów AGD minęły chyba bezpowrotnie. Urozmaicenie w zakresie barw i wzorów, z jakim obecnie mamy do czynienia, dotyczy zwłaszcza lodówek, których duża powierzchnia zachęca do kreatywnych rozwiązań estetycznych. Teraz już tylko od naszych indywidualnych upodobań zależy, czy zdecydujemy się na standardową stylistykę, czy może wprowadzimy do wystroju naszej kuchni odrobinę szaleństwa.

Jeśli jesteśmy zwolennikami bezpiecznej klasyki, z pewnością staniemy przed wyborem między białą i srebrną lodówką. Mimo, że białe urządzenia AGD uchodzą za banalne, wiele argumentów przemawia właśnie za tym rozwiązaniem. Srebrna, chromoniklowana lodówka, choć bardziej atrakcyjna wizualnie, jest niestety wyjątkowo podatna na zabrudzenia (zwłaszcza odbicia rąk) i zarysowania. Jeśli więc kuchnia jest intensywnie eksploatowana przez większą liczbę domowników, a szczególnie gdy mamy małe dzieci, zdecydujmy się raczej na łatwiejszą w utrzymaniu czystości białą lodówkę. Jej wadą jest jednak to, że po kilku latach użytkowania powierzchnia urządzenia może zacząć lekko żółknąć.

Alternatywą dla zachowawczych rozwiązań jest awangardowa czarna lodówka, która idealnie wpisze się w minimalistyczny i elegancki wystrój nowoczesnej kuchni.

Natomiast wielbiciele stylu pop art i wszelkiego rodzaju nieszablonowych aranżacji powinni zwrócić uwagę na lodówki kolorowe lub ozdobione wzorami – obecnie mamy szeroki wybór takich sprzętów, począwszy od kultowej czerwonej lodówki w stylu lat 50-tych, przez urządzenia w intensywnych i nasyconych odcieniach radosnej żółci, zieleni czy oranżu po delikatne pastele i kwiatowe wzory zdobiące fronty lodówek, nadające kuchni romantycznego charakteru.

One thought on “Kolor lodówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*