Lodówka do zabudowy

Jeśli jesteśmy na etapie projektowania naszej kuchni lub gdy chcemy radykalnie odświeżyć jej wystrój i jesteśmy gotowi ponieść związane z tym koszty, warto pomyśleć o lodówce do zabudowy. To sprytne rozwiązanie pozwoli nam nadać wnętrzu spójny, elegancki styl, zachować jednolitą kolorystykę, a przy okazji zaoszczędzić miejsce i sprawić, że użytkowanie kuchni będzie wygodne i funkcjonalne.

Jak zaplanować zabudowę lodówki?

Przed zakupem lodówki pod zabudowę należy starannie przemyśleć kwestię jej lokalizacji. Wybierając szafkę na urządzenie, pamiętajmy, że powinna być ona wyposażona w cokół oraz specjalne kratki wentylacyjne gwarantujące przepływ powietrza. W pobliżu powinno znajdować się gniazdko elektryczne z uziemieniem.

Jaką wielkość lodówki do zabudowy wybrać?

Lodówki do zabudowy są z reguły nieco węższe i płytsze niż wolnostojące, zatem przy tej samej wysokości będą miały mniejszą pojemność. Trzeba wziąć to pod uwagę i nie kierować się gabarytami wolnostojącego urządzenia jako punktem odniesienia. Przede wszystkim jednak uwzględnijmy nasze indywidualne potrzeby i tryb życia: w kuchniach osób samotnych i małych rodzin oraz w biurach możemy rozważyć zamontowanie niewielkiej lodówki o wysokości ok. 80 cm, z małym wewnętrznym zamrażalnikiem, zabudowanej w ciągu szafek pod kuchennym blatem lub na wysokości w słupku. W większych gospodarstwach domowych sprawdzą się wysokie lodówki z pojemnym, usytuowanym zazwyczaj w dolnej części szufladowym zamrażalnikiem.

Marka i klasa energetyczna lodówki do zabudowy

Większość dużych, uznanych producentów sprzętu AGD ma swojej ofercie lodówki do zabudowy. Najpopularniejsze marki oferujące kompleksowe rozwiązania tego typu to Samsung, Siemens, Bosch, Whirlpool, Liebherr, Amica, Mastercook. Wybierając takie urządzenie, należy pamiętać, że jest to decyzja na lata – wiąże się z konkretną, stałą i harmonijną, ale też mało elastyczną koncepcją aranżacyjną kuchni, komplikacjami związanymi z montażem lodówki oraz wysokimi kosztami samego sprzętu. Warto zainwestować w lodówkę najwyższej klasy energetycznejA++ lub A+++, z zestawem nowoczesnych funkcji takich jak system No Frost, by długo cieszyć się sprawnym, oszczędnym w użytkowaniu i funkcjonalnym urządzeniem.

2 thoughts on “Lodówka do zabudowy

  1. Ja jak kupowałem lodówkę to top3 priorytetów to była dla mnie odpowiednia półka na piwo 😛 Ogólnie warto zastanowić się i zwrócić dużą uwagę na to jakie lodówka ma półki i jak są one ułożone i jakie mają możliwości konfiguracji. Fajne też jest to no frost.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*